Pomysły na fryzury ślubne – warkocze

Pomysły na fryzury ślubne – warkocze

Strój wybrany, dodatki również, jedyna rzecz, nad którą się musisz zastanowić to fryzura? Warto jest zorientować się, jakie trendy obecnie obowiązują. Na czasie są koki, loki, fale, włosy rozpuszczone. Nie jest jednak konieczny wybór jednej z najmodniejszych fryzur ślubnych. Jak wiadomo moda nie jest żadnym wyznacznikiem. Można pójść w zupełnie inną stronę. Ważne jest, aby fryzura podobała się Pannie Młodej i pasowała do wybranej stylizacji.

Warkocze

Fryzury z warkoczy nie należą do najpopularniejszych. Są jednak Panny Młode, które decydują się na takie upięcia. Wbrew pozorom z warkoczy można wyczarować prawdziwe cuda. Jest bardzo dużo sposobów na plecenie warkoczy. W zasadzie każdy może być inny. Fryzury z warkoczy są swoistą osobliwością. Na pewno dodadzą Pannie Młodej dziewczęcości i wdzięku.

Różne sposoby zaplatania

Warkocze to nie tylko trzy pasma włosów splecionych ze sobą. Na przestrzeni wieków metod zaplatania ulegały wielu modyfikacjom.

Wśród najpopularniejszych metod można wymienić:

  • warkocz zwykły, czyli spleciony z trzech pasm włosów,
  • warkocz dobierany,
  • kłos,
  • warkocz angielski,
  • warkocz holenderski,
  • warkocz z dwóch pasm,
  • warkocz opleciony wokół głowy,
  • warkocz w stylu „rybiej ości”.

Jak widać powyżej sposobów zaplatania warkoczy jest naprawdę dużo. W zasadzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Techniki plecenia są tak udoskonalone, że powstałe fryzury są wręcz niesamowite.

Warkocz z ozdobą

Jeśli decydujemy się na warkocza, warto jest dodatkowo go ozdobić. Można zrobić to za pomocą biżuterii lub kwiatów. Pięknie wyglądają warkocze, które mają powpinane ozdoby. Są też takie, które jest warto zostawić bez dodatkowego ozdabiania.

Upięcia z warkoczem

Jeśli podobają nam się warkocze, możemy wykorzystać je jako dodatek do innej fryzury. Fantastycznie wyglądają koki z warkoczami czy plecione upięcia. Warkocz nie musi być podstawą fryzury. Równie dobrze może być dodatkiem do wybranego upięcia. Na pewno będzie stanowił fantastyczne uzupełnienie.

Comments are closed.